V ponedeljek, 25. 3. 2024 je na Osnovni šoli III Murska Sobota potekalo 32. regijsko srečanje mladih raziskovalcev Pomurja, na katerem je sodelovala tudi Osnovna šola I Murska Sobota s 4-imi raziskovalnimi nalogami, in sicer s področja matematike ali logike, zgodovine ali umetnostne zgodovine, slovenskega jezika ali književnosti in interdisciplinarnega področja. Naloge so na regijski ravni usvojile sledeča priznanja:

• ZLATO PRIZNANJE in uvrstitev na DRŽAVNO TEKMOVANJE

Raziskovalna naloga z naslovom Besedne in miselne figure v knjižni uspešnici Aljoše Bagole

Avtor: Tin ŠARUGA, 8. c

Mentorica: Milena Mohorko

• ZLATO PRIZNANJE in uvrstitev na DRŽAVNO TEKMOVANJE

Raziskovalna naloga z naslovom Pascalov in Leibnizev trikotnik

Avtorica: Anja SLAVINEC, 9. a

Mentorica: Darja Sever

• SREBRNO PRIZNANJE

Raziskovalna naloga z naslovom Ali se lahko učim zgodovino s pomočjo igre Call of Duty?

Avtorja: Nil TEMLIN in Vid ZRIM, 9. c

Mentorica: Jasna Žižek

• BRONASTO PRIZNANJE in uvrstitev na DRŽAVNO TEKMOVANJE

Raziskovalna naloga z naslovom Kemija nasmeha – Primerjava protibakterijskega učinka zobnih past s fluoridi in brez fluoridov

Avtorici: Zoja KOS in Živa SUKIČ, 9. c in 9. b

Mentorica: Tadeja Zver

Čestitke vsem avtorjem in mentorjem za vložen trud v izvrstno narejene raziskovalne naloge, za odlične predstavitve in uvrstitve!