Pa je prišel težko pričakovani dan, dan ko smo lahko malce drugačni. Učenci  od 6. do 9. razreda smo plesali, peli in se zabavali v veliki telovadnici. Vzdusje je bilo odlično.

V okviru Društva prijateljev mladine Murska Sobota so se poleg otrok Vrtca Murska Sobota in učencev ostalih osnovnih šol iz Murske Sobote tudi učenci 1. razreda Osnovne šole I pridružili povorki z viteško kočijo, ki se je odvijala po Slovenski ulici vse do ploščadi pred soboškim gradom. Po ogledu gledališče predstave Maček Muri so s krajšim nastopom predstavili ostalim prisotnim in s tem popestrili kulturni program, nato pa je sledilo pustno rajanje z glasbo in plesom ter sladkanje s slastnimi krofi in čajem.

Ogledu gledališke predstave so se priključili tudi učenci in učitelji 2. in 3. razredov.