1. ŠOLSKI DAN

DRAGE UČENKE IN UČENCI!

Poletne počitnice se zaključujejo in šolska vrata se bodo za vas, drage učenke in učenci, ponovno odprla v TOREK, 1. 9. 2020.

Vsi učenci od 2. do 9. razreda s sabo prinesite šolsko torbo (nahrbtnik), mapo, peresnico in šolske copate.

Učenci se boste razvrstili po naslednjem razporedu:

• Učenci 2. razreda se ob 7.45 zberete pred vhodom v prizidek šole (požarne stopnice šole), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 3. razreda se ob 7.55 zberete pred vhodom v prizidek šole (požarne stopnice šole), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 4. razreda se ob 8.05 zberete pred vhodom v prizidek šole (požarne stopnice šole), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 8. razreda se ob 8.10 zberete pred vhodom v šolo (pod jedilnico), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 9. razreda se ob 8.15 zberete pred vhodom v šolo (pod jedilnico), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 5. razreda se ob 8.05 zberete pred glavnim vhodom v šolo (pod arkadami), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 6. razreda se ob 8.10 zberete pred glavnim vhodom v šolo (pod arkadami), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 7. razreda se ob 8.15 zberete pred glavnim vhodom v šolo (pod arkadami), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 1. razreda pridite v šolo v spremstvu staršev ob 10.30 uri. Dobimo se pri glavnem vhodu šole (pod arkadami).

Učenci 2. in 3. razreda zaključijo s poukom ob 11.40, učenci 4. in 5. razreda zaključijo s poukom ob 11.55, učenci od 6. do 9. razreda pa ob 12.45. Prvi šolski dan imajo učenci v šoli le dopoldansko malico.

Za nujne primere bomo organizirali dežurni oddelek podaljšanega bivanja.

V skladu s strokovnimi usmeritvami Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter priporočili NIJZ, so pripravljena pravila in usmeritve za varno vrnitev v šolo. Pri upoštevanju ukrepov za preprečevanje širjenja epidemije pričakujemo podporo in upoštevanje navodil tudi s strani vas, spoštovani starši, za kar se vam že vnaprej zahvaljujemo.

Povezava: Obvestilo staršem pred pričetkom novega šolskega leta

Za čim varnejše vključevanje učencev v pedagoški proces naj učenci (in starši oziroma skrbniki) upoštevajo naslednje:

• v šolo prihajajo le zdravi učenci (brez kakršnihkoli bolezenskih znakov),
  • učenci v šolo pridejo največ 15 minut pred pričetkom pouka,
  • na hodnikih je priporočena uporaba zaščitne maske (ali zagotoviti razdaljo vsaj 1,5 metra), v razredih pa za učence uporaba mask ni obvezna,
  • vsakodnevno prinašajo in odnašajo šolske potrebščine (šolskih potrebščin, pripomočkov in drugih predmetov si med seboj ne izmenjujejo in ne izposojajo oziroma jih pred uporabo obvezno razkužijo),
  • učenci vozači naj bodo opremljeni z zaščitnimi maskami ob vstopu na avtobus, saj je uporaba le-te obvezna (zaradi nezagotavljanja varne razdalje med potniki),
  • varstvo učencev vozačev je organizirano v učilnici gospodinjstva (GOS) in
  • starši v šolo ne vstopajo.

Priporočila za teden od ponedeljka, 31. 8. 2020, do nedelje, 6. 9. 2020

OTROCI

• do vključno 5. leta: uporabe mask ne priporočamo.
  • 6–11 let: priporočamo uporabo mask skladno s splošnimi in specifičnimi priporočili, ki so dostopna na naslednji povezavi.

ODRASLI

• od vključno 12. leta naprej: priporočamo uporabo mask skladno s splošnimi in specifičnimi priporočili, ki so dostopna na naslednji povezavi.

ŠOLSTVO

• Osnovna šola.

Učenci v učilnicah ne uporabljajo mask.

V skupnih prostorih uporabo mask priporočamo.

* Navedeno tedensko priporočilo velja, ker je povprečno dnevno število potrjenih primerov lokalnega prenosa v zadnjih sedmih (7) dneh v državi znašalo > 20.

Vozni red šolskih privozov in odvozov ostaja nespremenjen!

Z veseljem vas pričakujemo.

Vodstvo in kolektiv

OŠ I Murska Sobota