Srebrno priznanje na državnem tekmovanju Bober tudi našemu učencu

V soboto, 18.1.2020, je na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja Bober.
Na tekmovanju sta sodelovala tudi naša učenca Sašo Mörec in Jakob Nejc Ružič. Učenec Sašo Mörec je prejel srebrno priznanje!
Čestitke!

Bober je mednarodno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja, namenjeno osnovnošolcem od tretjega razreda naprej in srednješolcem. Njegov namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo. Pokazati jim želimo, da računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov. Računalnik je neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov, zaradi katerih računalnikarju ni nikoli dolgčas.

Na tekmovanju spoznajo področje na zabaven in poučen način. Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje in razvoj spretnosti za reševanje problemov. Udeleženci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Organizator tekmovanja za Slovenijo je ACM Slovenija v sodelovanju z Univerzami v Ljubljani, Mariboru in Kopru. Šolsko tekmovanje je vsako leto organizirano v novembru. Najboljši tekmovalci se uvrstijo na državno tekmovanje v januarju.

VIR

Simon Hauko, mentor tekmovanja