V sklopu ZDRAVE ŠOLE smo v soboto, 6. aprila 2024, organizirali družaben dopoldan. V sklopu tega smo opravili pohod, prilagojen razredni in predmetni stopnji, ponujene pa so bile tudi različne aktivnosti v sodelovanju s Centrom za krepitev zdravja, Zdravstvenim domom Murska Sobota, Policijsko postajo Murska Sobota ter Društvom za zaščito živali.

Učenci od 1. do 5. razreda so se v spremstvu staršev/skrbnikov podali na pohod dolžine 6,5 km, učenci 6., 7. in 9. razreda pa na 8 km.

Na dvoriščni strani šole bile organizirane različne dejavnosti:

▪ na atletskem stadionu sta fizioterapevt Marko in kineziolog Mitja predstavila nordijsko hojo in opravljala 6 minutne teste hitre hoje za odrasle;

▪ na košarkarskih igriščih so bili postavljeni športni poligoni – ravnotežna brv in deska, koordinacijska lestev, očala, ki prikazujejo alkoholiziranost…;

▪ na asfaltnem igrišču je potekala vožnja z gokardi, kolesi in skiroji;

▪ dietetičarka Tadeja je prikazala pomen zdravega krožnika in uravnotežene prehrane;
▪ diplomirana med. sestra Simona je opravljala meritve krvnega tlaka;

▪ na stojnici Društva za zaščito živali smo lahko marsikaj izvedeli o zapuščenih in zanemarjenih živalih, kot pomoč le tem pa smo organizirali tudi zbiranje hrane za mačke;

▪ organizirali smo zbiralno akcijo starega (odpadnega) papirja.

Za pogostitev so v šolski kuhinji kuharice z učenkami pripravile različne zdrave namaze in bio zeliščni čaj, ki so bili ves čas na voljo vsem prisotnim. Ponudili smo tudi jabolka iz sheme šolskega sadja in zelenjave.