V okviru otroškega parlamenta se že drugo ukvarjamo s pomembno temo, in sicer duševno zdravje otrok in mladih. V preteklem tednu, v sredo, 14.2. smo izpeljali šolski otroški parlament, katerega so se udeležili predstavniki oddelčnih skupnosti. Izpostavili smo vprašanja o tem kaj je duševno zdravje, kako skrbimo zanj in ga krepimo, kaj naredimo, ko postanemo duševno bolni, kakšni so simptomi, na koga se obrnemo po pomoč, kako lahko mi pomagamo…in še mnoga druga. Učenci so predstavili zanimive aktivnosti in zaključke iz svojih razrednih skupnosti.

Prav tako sta na medobčinskem otroškem parlamentu, ki je potekal na Osnovni šoli Puconci sodelovala tudi predstavnika naše šole, in sicer Sara Mencigar in Tin Šaruga. Svoja mnenja in stališča sta zelo dobro zagovarjala in sodelovala z učenci ostalih šol v delavnicah.

Mentorica otroškega parlamenta

Melita Čeleš