TEKMOVALCI EKOKVIZA, POZOR!

Trenutne razmere, žal, ne omogočajo ekipnega tekmovanja v ekokvizu, zato so se izvajalci ekokviza odločili, da v letošnjem šolskem letu tekmovanje prilagodijo. Tako boste vseeno lahko tekmovali, a ne kot ekipa, temveč kot posamezniki.

Šolsko tekmovanje: preko spleta v sredo, 27. januarja 2021

Regijsko tekmovanje: preko spleta v četrtek, 4. marca 2021; nanj se uvrsti 9 učencev naše šole – prvi trije učenci vsakega razreda (6., 7. in 8.)

Potekalo bo individualno – vsak sodelujoči učenec bo tekmoval iz vsebine oz. razreda, ki ga obiskuje. Na tekmovanje ste prijavljeni vsi tisti, ki ste se prijavili nanj na začetku leta. Na spletni strani  https://ekosola.si/razpis-ekokviz-za-osnovne-sole-20202021/  je v celoti objavljeno učno gradivo.

Gradivo za priprave na tekmovanje najdete tudi s klikom na naslove tem:

6. razred: HRANA IN MI

7. razred: KROŽNO GOSPODARSTVO

8. razred: ENERGIJA

Na voljo so tudi vprašanja za vajo (na tekmovanju ne bodo enaka :), s pomočjo katerih boste lahko preizkusili pridobljeno znanje in se naučili reševanja prek spleta:

– Vprašanja za vajo – 6. razred
– Vprašanja za vajo – 7. razred
– Vprašanja za vajo – 8. razred

Natančnejša navodila za izvedbo kviza bodo sledila  v januarju, tekmovalci pa že lahko začnete s pripravami. Želim vam uspešne in radovedne priprave.

Lepo vas pozdravljam in vam vsem voščim lepe prihajajoče praznike.

Barbara Meglič

mentorica ekokviza (za morebitna vprašanja sem dosegljiva na barbara.meglic((@))osenams.si)