Vaja EVAKUACIJE

V sredo, 23. 10. 2019, smo na Osnovni šoli I Murska Sobota izvedli vajo evakuacije po Akcijskem načrtu evakuacije v primeru naravne nesreče ali požara. Sodelovalo je več kot 700 učencev in zaposlenih.

Do demonstracije požara oziroma zadimljenja je prišlo v 2. nadstropju šole na hodniku pred kemijsko učilnico. Po znaku za evakuacijo s trobljami smo se zbrali na 2 zbirnih mestih na zunanjih površinah šole, učitelji pa so o številu in prisotnosti učencev poročali vodjem evakuacije. V pripravljenosti sta bili tudi 2 ekipi Prve pomoči Osnovne šole I Murska Sobota, ki štejeta po 3 člane.

Po končani evakuaciji je bil na šolskem igrišču prikaz gašenja požara z gasilnim aparatom. Več podrobnosti si lahko ogledate v spodnji galeriji ter posnetku.

Pomočnik ravnateljice:

Aleš Benko