TEKMOVALCI EKOKVIZA, POZDRAVLJENI!

Na spletnih straneh ekošole je objavljeno gradivo za tekmovanje. Priprave bodo potekale od 3. 1. 2019 naprej V RAČUNALNIŠKI UČILNICI ŠT. 30 po naslednjem urniku:

• 6. razred: ČETRTEK, 6 uro: 12.50–13.35
  • 7. razred: TOREK, 7. uro: 14.00–14.45
  • 8. razred: ČETRTEK, 7. uro: 14.00–14.45
ŠOLSKO TEKMOVANJE      V ČETRTEK, 7. 2. 2019

Tekmovanje bo potekalo v mešanih skupinah (po trije učenci iz 6., 7. in 8. razreda), zato se obvezno udeležite vsaj enega pripravljalnega srečanja (zaradi nesorazmernega števila prijav po razredih se boste nekateri pripravljali ob gradivu za drugo starostno skupino). Na spodnjih naslovih boste že našli gradivo za učenje (KLIKNI SPODNJE NASLOVE):

1. RAZRED: PODNEBNE SPREMEMBE

Spremenljivost podnebja je sicer naraven pojav, vendar na hitrost in intenzivnost podnebnih sprememb s svojim ravnanjem v veliki meri vpliva človek. Spoznali boste podnebje, vzroke za nastanek podnebnih sprememb, vplive podnebnih sprememb, ki jih opažamo po svetu, v Evropi in v Sloveniji.

1. RAZRED: EKOSISTEMI IN VODA

Naraščanje svetovnega prebivalstva, podnebne spremembe in drugi dejavniki so vzrok za ogrožanje kakovosti pitne vode. Spoznali boste rabo vode, vodne ekosisteme, vpliv človekovega ravnanja na kakovost površinskih in podzemnih voda in ukrepe za ohranitev oziroma izboljšanje kakovosti pitne vode.

1. RAZRED: E KOT ENERGIJA

V gradivu so vam predstavili učinkovito rabo energije, smernice trajnostnega razvoja, zeleno infrastrukturo cestnega, železniškega, pomorskega prometa. Spoznali boste pomen oznak energetske izkaznice električnih naprav, ki jih uporabljamo v vsakdanjem življenju.

V skupinah boste strnili svoje znanje in vam bo morda uspelo doseči najboljši rezultat v pomurski regiji. Tako se boste lahko uvrstili na državno tekmovanje, ki bo marca 2019.

Če vas zanima še kaj, se oglasite pri meni v učilnici številka 4.

BERI GRADIVO IN BODI EKO!
mentorica Barbara Meglič

Več prispevkov iz Ekonovice