SPREJEM DRUGOŠOLCEV MED MLADE ČLANE RDEČEGA KRIŽA

V sredo, 30. 5. 2018, smo na Osnovni šoli I opravili sprejem drugošolcev med MLADE ČLANE RDEČEGA KRIŽA. Letos se je organizaciji RK pridružilo 21 učencev iz treh oddelkov.

V uvodnem delu je vse navzoče pozdravila podravnateljica Suzana Tivadar. Ob tej priložnosti nas je obiskal aktivist Rdečega križa gospod Filip Matko Ficko, ki nam je v prijetni urici druženja predstavil osnovne naloge rdečega križa. Popeljal nas je v svet pravljice s Križem kapico, kateri so otroci z velikim zanimanjem prisluhnili. Sledila je svečana podelitev izkaznic in darilc.

Mladi podmladkarji so obljubili, da bodo odslej še bolj pridni in da bodo skušali čim bolj zavzeto slediti osnovnim načelom rdečega križa. Ob sprejemu vsem skupaj iskrene čestitke!

Mentorica MČRK, Tanja Kočar Vučko